В Одеській області побудують вітроелектростанції: сума інвестицій — близько 270 мільйонів євро

25 червня 2018, 12:02
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській обласній державній адміністрації підписали Меморандум про співпрацю між ОДА та компаніями у галузі вітроенергетики «Ukraine Power Resources» та «Южне Енерджі». Документ засвідчує співробітництво у сфері реалізації проектів з будівництва вітроелектростанцій у Лиманському районі. Загальна сума інвестицій — близько 270 мільйонів євро.

«Сьогодні ми підписали Меморандум з двома компаніями, які працюють у сфері альтернативної енергетики. Американська компанія планує побудувати в Одеському регіоні вітрову електростанцію на 120 МВт, литовська — на 72 МВт. Це велика потужність. Ми надамо максимальне сприяння діяльності цих компаній. Окрім підвищення енергетичної безпеки нашої країни та виконання зобов'язань щодо збільшення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел перед Європейським союзом, це також чималі інвестиції саме в Одеську область», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Очільник Одеської області Максим Степанов зазначив також, що реалізація проекту з будівництва вітроелектростанцій має позитивно вплинути на розвиток місцевих громад. Зокрема, призвести до покращення інфраструктури Лиманського району.

«Литва та Україна товаришують багато століть, і сьогодні ми зробили ще один крок до співпраці. Підхід Одеської обладміністрації та, зокрема, її очільника Максима Степанова дає відчуття впевненості в результаті. Ми запланували будівництво 19 вітрогенераторів, які будуть виробляти електроенергію на досить велике місто — на 150 тисяч населення приблизно», — підкреслив керівник ТОВ «Южне Енерджі» Егідіюс Сімутіс.

У свою чергу, вітроенергетичний проект «Ukraine Power Resources» у Лиманському районі має на меті встановлення понад 26 вітрових турбін між селами Визирка та Любопіль.

«Ми вражені як ресурсами, які має Одеський регіон, так і теплим прийомом. Наш проект, зокрема, передбачає створення робочих місць. Відтак, під час будівництва ми очікуємо створення близько 100 нових робочих місць», — зазначив президент, генеральний директор «Ukraine Power Resources» Пітер Гіш.

Зазначимо, відповідно до Енергетичної стратегії України, відновлювальні джерела енергії мають використовуватися у загальному виробленні електричної енергії на 11% до 2020 року та на 25% — до 2035-го.