​В Одеській області планують збільшити експорт вина до країн ЄС

20 червня 2018, 14:30
​В Одеській області планують збільшити експорт вина до країн ЄС

В Одеській області розпочато проект, який дозволить контролювати найменування та походження вина за стандартами ЄС. Відтак, конкурентоспроможність цієї продукції на зовнішньому ринку зростатиме. Про це повідомив начальник управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації Іван Петрів.

«Заплановано ввести контроль якості: від куща до готової продукції. Також реалізація проекту дозволить при експорті ідентифікувати вино, яке виробляється саме на території Одеської області. Адже невід’ємною складовою в умовах асоціації з ЄС залишається забезпечення якості та контролю походження харчової продукції. Зокрема, до кінця цього року буде завершено складання кадастру виноградників. Такий підхід стане основою для ефективного захисту прав виробників нашого регіону», — підкреслив Іван Петрів.

Окрім того, керівництво Одеської обласної державної адміністрації посилює співпрацю з китайськими колегами. Начальник управління аграрної політики ОДА Іван Петрів зазначив, що «загальний імпорт вин до КНР невпинно зростає, що відкриває нові перспективи для виробників регіону за умови високої якості продукції».

Як повідомлялося раніше, проект ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» реалізується для вин, сільськогосподарської та харчової продукції. Його мета – пошук і встановлення географічних зазначень, які зможуть відобразити унікальні традиції, культурну спадщину та історію України. Це відображає зв’язок "місце-товар" та дає змогу виробникам з певного географічного району вимагати зазначення того, звідки товар походить.

Нагадаємо, в Одеській області вирощування винограду здійснюють 179 суб'єктів господарювання різних форм власності. Наразі до кадастру виноградників внесено 1669 окремих ділянок із зазначенням їх геодезичних координат. Перелік складається із 40 найменувань технічних сортів, 56 столових і чотири підщепних.