В Одеській області після ремонту відкрили відділення для новонароджених

06 березня 2019, 11:15
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській обласній дитячій лікарні завершився ремонт відділення інтенсивної терапії, де рятують життя новонароджених і недоношених малюків. Він тривав протягом п’яти місяців. Вже сьогодні у відділенні перебувають сім новонароджених.

«Це — унікальне відділення. Тут працюють фахівці, які рятують життя найменшим українцям, які цього потребують. Вони здатні виходжувати дітей вагою від 500 грамів з різними патологіями», — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Він зазначив, що відділення функціонує вже 30 років, і тривалий час не ремонтувалося. Тож у 2018 році з обласного бюджету було виділено 885 тисяч гривень, за рахунок чого виконано заміну системи медичних газів, електромереж і необхідні будівельні роботи.

Наразі, за словами Максима Степанова, у відділені інтенсивної терапії створено комфортні умови для перебування дітей і роботи лікарів. Загалом воно розраховане на 12 ліжок. За рік тут виходжують близько 340 дітей.

«Відділення забезпечено усім необхідним обладнанням. Тому в планах ми повинні говорити про зовсім нову дитячу лікарню. Сучасну нову Одеську обласну дитячу лікарню, але це трохи згодом», — повідомив очільник регіону Максим Степанов.

Нагадаємо, обласна програма «Доступна медицина» має окремий напрям для лікування дітей. Приміром, для надання невідкладної хірургічної допомоги на 2019 рік виділено 8,5 мільйонів гривень. Відтак, за рахунок бюджету три дні перебування в обласній дитячій лікарні є повністю безкоштовними. З початку 2019 року таку допомогу вже отримали 460 маленьких пацієнтів.

Розвиток медичних послуг — один з пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон».