​В Одеській області оптимізували локацію підстанції екстреної меддопомоги

19 листопада 2018, 14:40
​В Одеській області оптимізували локацію підстанції екстреної меддопомоги

У Тарутинському районі Одеської області оптимізували локацію підстанції екстреної медичної допомоги (ЕМД). Відтепер вона розташовується на першому поверсі центральної районної лікарні поруч із приймальним відділенням. Таке розміщення відповідає сучасним стандартам формування Emergency department. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Олена Теряєва.

«Підстанція обслуговує понад 41 тисячу мешканців Тарутинського району. Її переміщення до центральної районної лікарні стало логічним кроком у розвитку загальної структури екстреної меддопомоги в регіоні. Тепер ці 2 підрозділи – приймально-діагностичне відділення і фахівці «екстренки» – взаємодіють між собою, щоб надати пацієнту своєчасну допомогу і визначити оптимальний маршрут для нього», – зазначила Олена Теряєва.

Також вона додала, що вже зараз приймально-діагностичне відділення Тарутинської ЦРЛ трансформується у відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги на зразок «Emergency department». Взаємна інтеграція зусиль двох підрозділів є обов’язковою у цьому процесі.

Зазначимо, до складу Тарутинської підстанції ЕМД входять пункти постійного базування у селищах Бородино та Серпневе. За 9 місяців 2018 року бригади здійснили 3 379 виїздів. Донедавна підстанція розміщувалася у приміщеннях із пічним опаленням. На новій локації будівля має централізоване теплопостачання.

Нагадаємо, Одеська область увійшла у державний пілотний проект з розвитку екстреної медицини на 2019 рік. Додаткові кошти планується спрямувати на закупівлю санітарного транспорту, підготовку інструкторів, підвищення зарплатні медикам, які пройшли підвищення кваліфікації.

Розвиток медицини — один із пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки. Відтак, відділення невідкладної допомоги разом із телемедициною наразі успішно працюють в Окнянській та Болградський центральних районних лікарнях. Також всі райони підключено до Єдиної оперативної диспетчерської служби.