В Одеській області обговорили створення та розвиток агрокластерів

28 лютого 2019, 15:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області обговорили створення та розвиток агроекологічних кластерів у сільській місцевості. Захід пройшов в рамках проекту «Пілотне впровадження дій зі створення агроекологічного кластеру для сталого розвитку в Одеській області». В обговоренні взяли участь заступниця голови ОДА Світлана Шаталова, начальник управління аграрної політики Одеської ОДА Іван Петрів, представники бізнесу, органів місцевого самоврядування та науковці.

«Створення кластерів в АПК – це перевага для всіх ланок, включаючи первинних сільгосптоваровиробників, переробні, торгівельні підприємства тощо. Наразі в Тарутинському районі успішно реалізується проект «Агро-еколого-рекреаційний кластер «Фрумушика Нова». Окрім того, вже є певні напрацювання зі створення медово-горіхового кластеру. Одеська облдержадміністрація завжди готова надавати організаційну та інформаційну підтримку таким ініціативам. Держава також надає безліч різних можливостей щодо фінансової підтримки кооперативних і фермерських господарств», — підкреслив Іван Петрів.

За його словами, на сьогоднішній день в Одеській області започатковано ініціативи щодо утворення 5 кластерів, а фактичні передумови для організації мають ще 15 кластероподібних утворень.

Відтак учасники обговорили проблематику, підходи, напрямки розвитку та перспективні території для створення кластерів у сільській місцевості Одеської області з урахуванням чинників впливу на соціально-економічне та екологічне становище громад.

Зазначимо, проект «Пілотне впровадження дій зі створення агроекологічних кластерів для сталого розвитку в Одеській області» реалізується за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку та Німецької спілки з міжнародного співробітництва. Його мета – стимулювання економічного зростання в депресивних сільських місцевостях Одеської області шляхом створення і просування агроекологічного кластеру.

Нагадаємо, в Одеській області було створено першу в Україні Асоціацію виноградарів та виноробів в рамках проекту ЄС з географічних зазначень.