В Одеській області формат навчання дітей без профілактичних щеплень визначатиметься індивідуально

29 січня 2019, 17:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області затвердили алгоритм взаємодії закладів освіти та охорони здоров’я для вирішення питань відвідування шкіл та садків дітьми, які не мають щеплень. Можливість їхнього допуску до занять буде визначатися в індивідуальному порядку територіальною лікарсько-консультативною комісією. Відповідний наказ підписано керівниками департаментів охорони здоров’я, освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, а також ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України».

«Максимально закликаю всіх батьків та осіб, що їх заміняють, вакцинувати дітей. І водночас маємо врегулювати питання доступу до освітнього процесу з урахуванням різних форм навчання, щоб не порушувати закони про освіту і захист населення від інфекційних захворювань. Наказ надає певний алгоритм дій для всіх задіяних сторін та перелік нормативно-правових актів, які регулюють це питання», — підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин під час засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА.

У спільному наказі йдеться про те, що діти, які не отримали профілактичних щеплень, направлятимуться до територіальної лікарсько-консультативної комісії. Це постійно діючий орган медичного закладу, у складі якого обов'язково є епідеміолог. За результатами розгляду питання, комісія оформляє висновок, в якому зазначає стан здоров'я дитини, вакцинальний статус та рішення щодо можливості відвідування навчального закладу. Таким чином, за рішенням ЛКК дитина, яка має протипоказання до щеплень і відтак не отримала їх, може бути допущена до занять при благополучній епідемічній ситуації.

Якщо ЛКК прийняла рішення про неможливість відвідування дитячого закладу, подальша форма здобуття освіти обирається індивідуально місцевим органом управління освіти.

«Від початку нового року в області зареєстровано 303 випадки кору. Протягом останнього тижня захворюваність зросла у два рази за рахунок спалаху у селі Шевченкове Кілійського району. Наявність незахищених від інфекції людей і початок навчального процесу спричиняє великий ризик її масового поширення. Відповідний алгоритм дій вже затверджено, проте головне – це соціальна мобілізація всіх батьків на захист дітей від інфекції та імунізація за календарем щеплень. В лікувально-профілактичних закладах є в наявності безпечна та якісна вакцина», — повідомила директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Олена Теряєва.

Зазначимо, завдяки активній позиції голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова від початку 2018 року в регіоні є в достатній кількості препарат для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи — комбінована вакцина «Пріорикс». Це дозволяє забезпечити колективний імунітет населення області на рівні 95%.

Наразі залишок вакцини КПК в лікувально-профілактичних закладах області складає 62604 дози. Відтак, окрім питання імунопрофілактики, на місцях доручено посилити санітарно-гігієнічний та протиепідемічні режими.

Нагадаємо також, що в Одеській області функціонує цілодобова гаряча медична лінія за номером (048) 753-31-08. Мешканці регіону мають змогу в телефонному режимі отримати кваліфіковані відповіді на питання інформаційно-організаційного характеру з приводу вакцинації від кору, грипу та інших пов’язаних хвороб.