В Одеській області до вивчення української жестової мови долучилися вихователі дитсадків

31 січня 2019, 13:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області до вивчення української жестової мови долучилися вихователі дошкільних закладів освіти. Про це повідомив директор департаменту освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак.

«Важливо, аби діти з порушеннями слуху з раннього віку мали рівний доступ до якісної освіти. Саме тому курси української жестової мови поширено і на вихователів дитячих садків. На першому занятті педагоги ознайомилися з навичками володіння жестовою мовою, як засобом комунікації, а також навчилися вітатися, прощатися, вибачатися та дякувати. Такі курси дозволять діткам із порушенням слуху почуватися більш комфортно у суспільстві», — підкреслив Олександр Лончак.

Заняття проходять на базі Одеської академії неперервної освіти. Викладачами тренінгів-семінарів є досвідчені фахівці спеціальних освітніх закладів для дітей із порушеннями слуху.

Зазначимо, освітній курс «Основи української жестової мови» впроваджено за ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.

Нагадаємо, наразі в Одеській області створено 479 інклюзивних та інтегрованих класів, де навчаються діти з особливими освітніми потребами, що у шість разів більше, ніж два роки тому. Розвиток інклюзивної освіти — один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон».