​В Одеській області до кінця року буде створено 13 інклюзивно-ресурсних центрів

28 серпня 2018, 16:00
​В Одеській області до кінця року буде створено 13 інклюзивно-ресурсних центрів

В Одеській області до кінця 2018 року планується відкрити 13 інклюзивно-ресурсних центрів. На їх оснащення спрямовано шість мільйонів гривень державної субвенції. Про це стало відомо під час апаратної наради Одеської обласної державної адміністрації.

«Є діти, які потребують особливого відношення. Зокрема, через створення інклюзивно-ресурсних центрів ми можемо їх соціалізувати. Це питання — надважливе. Усі центри мають бути створені за прикладом закладу, який ми відкрили у Лиманському районі. Там є все необхідне для розвитку дітей з особливими освітніми потребами», — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Наразі органами місцевого самоврядування вже прийнято рішення щодо створення п’яти інклюзивно-ресурсних центрів, серед яких — функціонуючий у Лиманському районі. До кінця року планується створити ще вісім, проекти рішень про відкриття яких вже подані на розгляд районних та міських рад. Окрім того, в Одеській області зростає кількість класів з інклюзивною формою навчання.

«На сьогодні в Одеській області 627 учнів з особливими потребами здобуватимуть освіту поруч із однолітками. У порівнянні з минулим роком кількість класів з інклюзивною формою навчання збільшилася вдвічі, наразі їх у регіоні — 418. Також втричі зросла кількість інклюзивних груп. Для роботи з такими дітьми залучено майже 300 асистентів для вчителів та вихователів», — підкреслив директор департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак.

Нагадаємо, розвиток інклюзивної освіти — один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.