В Одеській області 143 дитини-сироти забезпечено житлом у 2018 році

14 січня 2019, 16:30
В Одеській області 143 дитини-сироти забезпечено житлом у 2018 році

Протягом 2018 року житлом було забезпечено 143 дитини з числа сиріт і позбавлених батьківського піклування, що є одним із найвищих показників в Україні. Про це стало відомо під час селекторної наради Одеської обласної державної адміністрації за участі районів, міст та ОТГ.

«Другий рік поспіль Одеська область демонструє кращий результат в Україні. За рахунок субвенції з державного бюджету придбано 81 житловий об’єкт для 93 осіб з числа дітей-сиріт. Серед них один малий груповий будинок та дев’ять дитячих будинків сімейного типу. Ще півсотні дітей отримали ключі від власних домівок за рахунок регіональної і місцевих програм, а також інших джерел», — розповів заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

Він також додав, що протягом 2018 року найбільшу кількість житлових об’єктів було придбано Роздільнянським, Біляївським, Саратським районами і містом Одеса.

Зазначимо, за розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова для визначення загального курсу забезпечення житлом і конкретних об’єктів, на які спрямовуються кошти, працює спеціальна комісія. У 2018 році державна субвенція місцевим бюджетам становила майже 62 мільйона гривень. Вона передбачала проведення проектних і будівельно-ремонтних робіт, придбання житла чи приміщень для розвитку сімейних та наближених до них форм виховання, забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

Відтак, Сергій Колебошин наголосив, що пріоритетом на 2019 рік визначено будівництво чи реконструкція дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та будівництво малих групових будинків. Відповідно до змін, окрім забезпечення житлом дітей-сиріт, державна субвенція буде розподілятися і на потреби у житлі дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років. На місцях рекомендовано заздалегідь оцінити їхню кількість відповідно до квартирної черги.

Нагадаємо, у 2017 році регіон став лідером в Україні — 191 дитина з числа сиріт і позбавлених батьківського піклування отримала житло за рахунок фінансування з місцевих бюджетів і коштів державної субвенції.