​В обласному бюджеті-2019 закладають кошти на організацію ефективної меддопомоги при інсульті

18 грудня 2018, 15:30
​В обласному бюджеті-2019 закладають кошти на організацію ефективної меддопомоги при інсульті

В Одеській області планується спрямувати 5,7 мільйона гривень на організацію ефективної медичної допомоги пацієнтам з порушенням мозкового кровообігу (інсульт). Такий проект рішення на розгляд депутатів облради було внесено головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим.

Зокрема, пропонується створити регіональну інсультну мережу медзакладів із підготовленим персоналом та з чітко відпрацьованою системою догоспітальної допомоги, екстреної діагностики і лікування в стаціонарі. Проект рішення депутати мають розглянути на найближчій сесії облради.

«Для пацієнта надважливо отримати сучасне лікування протягом 3-4,5 годин від початку інсульту. Відтак, має бути чітко налагоджена схема: оперативно довезти пацієнта до медзакладу з потрібних обладнанням, виконати комп’ютерну чи магнітно-резонансну томографію, забезпечити інтенсивну терапію і ранню реабілітацію протягом трьох діб. Вартість лікування при інсульті є досить високою, тому сподіваємося на підтримку проекту рішення в сесійній залі та виділення необхідного фінансування», – повідомила директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Олена Теряєва.

За умови дотримання даної схеми діагностики та лікування, після інсульту пацієнт має високі шанси повернутися до нормального життя і навіть уникнути інвалідності. Крім того, вказане фінансування дозволить здійснити тромболітичну терапію 200 пацієнтам у 2019 році.

Також до обласної цільової програми «Доступна медицина на 2018-2019 роки» пропонується ще низка змін. Приміром, цьогоріч в області було вперше впроваджено модель, за якою безкоштовне лікування пройшли 3137 дітей (50% — прооперовані). Вона довела свою ефективність, тож на 2019 рік її пропонується реалізувати на постійній основі. Відтак, для забезпечення дітей невідкладною хірургічною допомогою безоплатно в перші три доби перебування в лікарні пропонується закласти в бюджеті 8,5 мільйона гривень.

Окрім цього, відповідно до проекту рішення у 2019 році мешканці віддалених населених пунктів зможуть отримати препарати за державною програмою «Доступні ліки» безпосередньо в медзакладах. На реалізацію проекту заплановано спрямувати два мільйона гривень.

Наступного року триватиме робота «Мобільних поліклінік» серед сільського населення. У проекті рішення для цього попередньо закладено 3,8 мільйона гривень. Проект, ініційований головою ОДА Максимом Степановим, передбачає виявлення найбільш поширених захворювань на ранній стадії. Стартував він у грудні, і вже у перший тиждень роботи лікарі оглянули понад тисячу мешканців Одеської області.

Нагадаємо, проект «Мобільна поліклініка» є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Петро Порошенко. Підвищення якості медичних послуг залишається одним із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.