В Арцизькому районі презентували проект електростанції з використанням енергії вітру

15 листопада 2019, 16:25
В Арцизькому районі презентували проект електростанції з використанням енергії вітру

14 листопада 2019 року у приміщенні Арцизької райдержадміністрації відбулась презентація та громадське обговорення детального плану території під розміщення електростанції з використанням енергії вітру на земельних ділянках Павлівської сільської ради Арцизького району за межами населених пунктів.

Проект містобудівної документації презентувала представник ТОВ «Архітектурно-планувальне бюро «Мегаполіс» Ніна Петренко. Було зазначено, що планувальним рішенням передбачається розміщення електростанцій з використанням енергії вітру: вітрогенераторів, трансформаторної підстанції і технологічного обладнання. Орієнтовна загальна потужність вітроелектростанцій складатиме 16,5 МВт.

В основу плану території покладено принцип зонування на промислову і допоміжну зони. У промисловій зоні передбачається розміщення на платформах 3 вітряних генераторів висотою до максимального вильоту лопаті 118 м на відстані від 1671 м до 3218 м один від одного. Площа платформ для постійного землевідводу становить 0,333 га та для тимчасового відводу на момент будівництва та монтажу ВЕУ – 0,8 – 1 га. До кожної платформи передбачено під’їзди (односторонні технологічні дороги) з шириною проїзної частини 5 м. У допоміжній зоні передбачається розміщення розподільного пункту (35 кВ). Крім того, планувальними рішеннями передбачено комплексний благоустрій території.

Важливо, що проектована ділянка розташована поза межами територій та об’єктів природно-заповідного фонду, не є землями, зарезервованими до подальшого заповідання, та особливо цінного призначення.