Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України

26 березня 2020, 13:17
Gallery item

Кабінет Міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року.

Режим надзвичайної ситуації — це спеціальний тимчасовий правовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя через аварію, стихійне лихо чи епідемію. В Україні надзвичайну ситуацію запроваджують для посилення координації всіх служб, залучених для протидії поширення коронавірусу. Це посилення охорони громадського порядку, інформування громадян, дезінфекція об’єктів та територій, а також санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, дане рішення консолідує зусилля для подолання загрози. Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. Це допоможе більш чітко систематизувати дії органів центральної та місцевої влади.

Також для збільшення результативності на сьогодні Україна працює з міжнародними партнерами. Вже був проведений перший телеміст з китайськими лікарями, які поділилися своїм досвідом. Також разом з Офісом Президента йде робота для збільшення постачання тестів в Україну.

Під час надзвичайної ситуації влада, а передусім — служби цивільного захисту працюватимуть посилено, аби зберегти життя та здоров’я всіх громадян. Режим надзвичайної ситуації не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців.