У віддалених селах Одеської області доступні ліки можна буде придбати в медзакладах

11 грудня 2018, 13:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

З 2019 року мешканці віддалених населених пунктів зможуть отримати препарати за державною програмою «Доступні ліки» безпосередньо в медзакладах. Про це стало відомо під час наради з питань медицини Одеської облдержадміністрації. Відповідні зміни до обласної програми «Доступна медицина» будуть винесені на розгляд депутатів облради вже найближчої сесії. Адже забезпечити доступність цих ліків вкрай необхідно у тих селах, де відсутні аптеки.

«Після особистого спілкування з людьми, які живуть у сільській місцевості, я прийняв рішення — доступні ліки повинні бути дійсно доступними, зокрема, і за місцем проживання. Це надважливо, аби люди не витрачали час і кошти на поїздку за ліками, які гарантує їм держава. Сподіваюся, депутати підтримають ці зміни на найближчій сесії обласної ради», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, такі пропозиції планується додати до обласної програми «Доступна медицина» з 2019 року. На реалізацію проекту пропонується спрямувати два мільйона гривень.

Відтак, у медичного заклада має бути мінімальний «кошик» препаратів. У тому числі, зі списку державної програми «Доступні ліки». Вони призначаються пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу чи бронхіальною астмою. Наразі за рецептом лікаря 59 препаратів відповідно до програми є повністю безкоштовними, а ще 202 можна отримати в аптеці з частковою доплатою.

«Роздрібна торгівля здійснюватиметься на підставі договору з комунальним підприємством «Одесаоблфарм». Безпосередньо у приміщенні амбулаторії чи фельдшерсько-акушерського пункту. Для цього місцева влада має забезпечити медичний заклад холодильником і шафою для ліків», — пояснила механізм реалізації проекту директор департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Олена Теряєва.

Нагадаємо, також під час наради очільник регіону Максим Степанов презентував новий медичний проект — «Мобільна поліклініка». Він передбачає проведення діагностики та надання кваліфікованих консультацій сільському населенню регіону за допомогою мобільних поліклінік і за потреби – телемедицини. Проект є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Петро Порошенко в Окнянському районі.