У школах Одеської області стартував проект «Вчитель+»

20 грудня 2018, 15:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У семи районах Одеської області запрацював новий освітній проект «Вчитель+». Для учнів з найвіддаленіших шкіл у режимі онлайн викладатимуть кращі педагоги регіону. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час презентації «Вчитель+» на базі Рішельєвського ліцею.

«Ми презентуємо унікальну освітню програму, аналогів якій в Україні поки немає. «Вчитель+» — це мережа дистанційної освіти, завдяки якій ми можемо забезпечити найкращими вчителями сільські школи і кожного учня особисто. Такі технології втілюють мрії наших дітей, а знання стають доступними незалежно від місця проживання. Сьогодні ми стартуємо і протягом року відпрацюємо всі деталі. Бо ж наші діти – найкращі в світі!» — відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Сьогодні перші уроки «Вчитель+» транслювалися з Рішельєвського ліцею. Із темою «Теплові явища» дистанційно ознайомилися восьмикласники семи шкіл з різних районів області. Вони мали можливість відповідати та ставити питання вчителю.

Планується, що протягом цього навчального року до проекту «Вчитель+» приєднаються близько 60 навчальних закладів регіону. Надалі ж скористатися ним зможе будь-яка школа. Для цього Одеська обласна державна адміністрація вже закупила обладнання для 100 сучасних кабінетів дистанційної освіти загальною вартістю 30 мільйонів гривень. Кожен з кабінетів оснащено інтерактивною панеллю, проектором і комп’ютерами з підключенням до мережі швидкісного Інтернету та Wi-Fi.

У кожної школи в системі буде власний логін і пароль, а у школярів доступна можливість опрацювати матеріали до уроків. Згодом навчання не лише учнів, а і вчителів відбуватиметься дистанційно також з Одеської академії неперервної освіти. Цей проект покликаний вирішити проблемне питання кадрового дефіциту в регіоні. Адже наразі у школах не вистачає понад 600 педагогів переважно природничо-математичних дисциплін.

«На першому етапі у проекті братимуть участь 60 вчителів. Ми вже домовилися про співпрацю з одеським фізиком Павлом Віктором, який має 200 тисяч підписників на власному тематичному Youtube-каналі. Він приєднається до проекту восени, коли повністю відновиться після операції. Вчитель з проекту BeSmart, кандидат біологічних наук Володимир Немерцалов теж долучається до «Учитель+», — повідомив Максим Степанов. Він також підкреслив, що Одеська область відкрита для обміну досвідом і співпраці з іншими регіонами.

Нагадаємо, «BeSmart» — ще одна розробка, ініціатором якої є голова ОДА Максим Степанов. Онлайн-платформа допомагає всім випускникам країни готуватися до іспитів: онлайн і безкоштовно. Платформою вже скористалися 65 тисяч дітей, у тому числі з тимчасово окупованих територій.

Запровадження новітніх технологій в освіті — один з пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.