У школах Одеської області стартує пілотний проект «Вчитель+»

21 серпня 2018, 16:15
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У 10 районах Одеської області протягом нового навчального року запрацює пілотний проект «Вчитель+». Для учнів найвіддаленіших шкіл у режимі «онлайн» викладатимуть вчителі з найкращих навчальних закладів регіону. Все це стало можливим завдяки створеній мережі класів дистанційної освіти. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час Всеукраїнської конференції «Нова українська школа – старт реформи, участь громад».

«Ми буквально приведемо високопрофесійних вчителів до класів найвіддаленіших сільських шкіл. Задля цього ми будуємо мережу кабінетів дистанційної освіти по всій області. Глибоко переконаний, що немає нічого кращого за особисте спілкування вчителя із дитиною. Зазначу, ми не кажемо, що дистанційка – це єдиний шлях розвитку. Але ігнорувати ті можливості, які вона надає, це як декілька тисяч років свідомо ігнорувати винахід колеса», — підкреслив Максим Степанов.

У 2018 році до проекту «Вчитель+» долучаться 67 закладів освіти Одеської області. Йдеться про ті школи, які наразі відчувають найбільший кадровий голод. У 2019-ому планується масштабувати проект та поширити його на інші райони регіону.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час заходу наголосив, що два ключових завдання, які наразі стоять перед національною освітою, — це доступність та нова якість.

«Ми маємо створити єдину систему від раннього дитинства до вищої школи, аби отримати компетентного громадянина нашої держави. Нам треба піднімати нашу власну економіку. Проте без знань і конкурентних інтелектуальних переваг ми не можемо цього зробити. Ще жодна країна не здобула перемоги за відсутності якісної системи освіти», — підкреслив Володимир Гройсман.

Нагадаємо, Одеська область отримала понад 70 мільйонів гривень з державного бюджету для облаштування перших класів НУШ. Наразі триває процес закупівлі меблів, сучасного комп’ютерного обладнання, мультимедійного контенту для вчителів та дидактичних матеріалів у навчальні заклади регіону. Водночас, саме Одеська область першою в Україні підготувала вчителів для НУШ на базі педагогічних училищ. У пілотному проекті взяли участь 250 студентів, які восени почнуть навчати першачків. Загалом, у регіоні близько 6 тисяч вчителів пройшли перепідготовку, аби викладати за методикою Нової української школи. Цьогоріч знання за оновленим стандартом в Одеській області отримуватимуть понад 27 тисяч учнів.

Розвиток освіти та створення сучасних опорних шкіл у регіоні — один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.