У пріоритеті Білгород-Дністровської райдержадміністрації – зберегти довкілля, флору і фауну Нижньодністровського природного парку

25 травня 2020, 17:40
У пріоритеті Білгород-Дністровської райдержадміністрації – зберегти довкілля, флору і фауну Нижньодністровського природного парку

У Білгород-Дністровській районній державній адміністрації триває робота тимчасової комісії з перевірки стану додержання Конституції України та законів України, інших актів законодавства щодо використання та охорони земель, лісів, надр, води, атмосферного повітря, рослинного і тваринного світу та інших природних ресурсів керівництвом Нижньодністровського національного парку. Минулого тижня під головуванням Ганни Яцишеної пройшло уже друге засідання комісії, протягом якого обговорювали катастрофічну ситуацію стосовно підпалів на території національного парку. Перше таке засідання відбулось ще наприкінці квітня поточного року за участі народного депутата України Артема Дмитрука, який також активно долучився до вирішення цієї непростої ситуації.

Під час зустрічі очільниця району Ганна Яцишена нагадала, що за останні роки на території Нижньодністровського національного парку систематично відбуваються пожежі, а остання з них охопила близько 9 га очерету.

Очільниця району підкреслила, що ситуація навколо парку турбує не тільки району владу та громадськість, а й народних депутатів, які надають у цьому питанні всебічну допомогу та підтримку.

За результатами обговорення усіх нагальних питань тимчасовою комісією було прийнято ряд важливих рішень. Керівництво Нижньодністровського національного природного парку має надати до райдержадміністрації інформацію про встановлення збитків, завданих пожежами території парку, методику їх розрахунків, відомості про посадових осіб, що складали акти обстеження території внаслідок пожежі, копії цих актів за 2019-2020 роки, копії повідомлень до правоохоронних органів за фактом кожної пожежі, копії дозволів, які видавав національний парк протягом 2019-2020 років на викос очерету, копії адміністративних протоколів на незаконну діяльність браконьєрів за 2019-2020 роки та інші необхідні матеріали. Для всебічного розгляду ситуації національним парком також повинен бути наданий звіт про роботу наукового відділу за 2019 рік у напрямку вивчення природних процесів, ведення моніторингу за змінами екосистем, екологічного прогнозування, розробки наукових основ охорони, відтворення і використання природних ресурсів та особливо цінних об’єктів, відповідно до законодавства України.

З боку представників національної поліції та ДСНС теперішньому керівництву парку буде надана методична допомога щодо створення пожежної добровільної охорони, а також практична допомога стосовно методики проведення протипожежних заходів на території водно-болотних угідь парку.