​У Балтській райдержадміністрації відбулась нарада щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів

05 вересня 2019, 14:54
Gallery item
Gallery item

Питання збереження лісів та наведення порядку в лісовому господарстві – серед пріоритетних завдань влади. Про це сказав у ході робочої зустрічі в райдержадміністрації очільник Балтського району Роман Кацмаза. Йшлося, зокрема, про посилення заходів контролю за використанням та охороною лісів задля протидії незаконним рубкам, а також про передачу земельних ділянок лісового фонду державним лісовим господарствам. Окремим питанням піднімалась проблема користування лісосмугами та лісопосадками, їх охорона та збереження. Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 9 липня цього року підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів».

Присутні на зустрічі представники Держлісгоспу, Держгеокадастру, керівники структурних підрозділів адміністрації та сільські голови району висловили свої думки та бачення з приводу піднятих питань.

Переважна кількість лісових масивів перебуває в користуванні державних лісових господарств. Втім є частина лісів, які перебувають на землях запасу і не мають постійних користувачів (так звані «колгоспні» ліси), а тому й не охороняються від незаконної діяльності на цих територіях.

За результатами наради було прийнято рішення прискорити процес передачі земельних ділянок лісового фонду Балтському держлісгоспу; в найкоротші терміни розробити та затвердити правила використання лісосмуг, які будуть єдині на території всього району; посилити контроль за незаконною вирубкою деревини та інше.