«Щасливі діти – найголовніший результат програми усиновлення!», – Максим Степанов

09 жовтня 2017 року, 14:38

В обласній державній адміністрації розробляють нову програму усиновлення. За ініціативи Максима Степанова до кінця 2017 року родини, які виховують прийомних та всиновлених дітей, отримають додаткову фінансову підтримку. Про це стало відомо під час апаратної наради ОДА 9 жовтня. Зараз на Одещині мешкає 5 656 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Із них сімейними формами виховання охоплено 4 859 дітей (87%).

«Однак за сухою статистикою - стоїть дитина, яка більше усього в житті хоче сказати «мама» і «тато». Мені потрібна дієва обласна програма усиновлення! Просто розмістити на сайтах інформацію і таким чином шукати родини, – це не зовсім той шлях, який треба наслідувати у нашій державі. Найчастіше сім’ї, які готові зробити такий важливий крок, зупиняє фінансове становище. Саме тому, важливо передбачити у програмі й матеріальний аспект. Наш найголовніший результат - щасливі діти!», – підкреслив очільник ОДА, відповідаючи на питання журналістів.

За інформацією профільної служби, спочатку року в Одеській області утворено 8 прийомних сімей. На базі однієї з них функціонує дитячий будинок сімейного типу в Білгород-Дністровському районі, куди одночасно влаштували шестеро дітей. Однак протягом двох років показники створення таких сімей на території області знижуються.

«Кількість новостворених сімей не задовольняє потреби дітей регіону, що порушує їх право на відповідне виховання. Водночас, ми вважаємо досягненням усиновлення 11 прийомних дітей. Жодного скасування усиновлення у цьому році не відбулося. Задля розміщення інформації про дітей, які шукають родину, ми співпрацюємо з благодійними фондами та місцевим  телебаченням», – зазначила керівник обласної служби у справах дітей Алла Кіріяк.

Нагадаємо, за участю керівництва ОДА 30 вересня відбувся перший обласний сімейний форум «Гордість моя – щаслива сім`я». У зустрічі взяли участь 35 родин, які виховують прийомних та всиновлених дітей. 

Портал працює в режимі тестової експлуатації