Ще 12 районів Одеської області визначають пріоритети розвитку на найближчі три роки

13 грудня 2018, 11:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Ради регіонального розвитку розпочали роботу ще у дванадцяти районах Одеської області. Учасники окреслюють ключові проекти, які увійдуть до їхніх перспективних планів і будуть реалізовані протягом 2019-2021 років.

«Реформа децентралізації скорочує відстань від людини, яка приймає рішення, до громади. Зараз ми маємо зосередити наші зусилля на втіленні інфраструктурних проектів у галузях медицини, освіти, культури, спорту і туризму», — наголосив очільник Любашівської районної державної адміністрації Віталій Лабуш.

У громади Болградського району в пріоритеті на найближчі три роки – безпека територій і населення. «Дуже важливим є питання безпеки на території Болградського району. Програма «Безпечна Болградщина» включає встановлення камер відеоспостереження і створення єдиного центру кризових ситуацій, звідки дані будуть передаватися у відповідні служби для оперативного вирішення», – зазначив голова Болградської райдержадміністрації Денис Мусієнко.

Напрацьовані Радами проекти розвитку Ананьївського, Березівського, Білгород-Дністровського, Ізмаїльського, Подільського, Окнянського і Тарутинського районів найближчим часом будуть обговорюватися на рівні громад. Участь у плануванні беруть керівники районів і ОТГ, представники Одеської обласної державної адміністрації, депутати, експерти в різних галузях, місцеві підприємства і громадськість.

«Переваги реформи відчули на собі мешканці Кам’янської сільської громади: в селах почали приводити до ладу дороги, будувати водогони, ремонтувати освітні заклади, збудували спортивний майданчик. Все це десятиліттями перебувало у занепаді», — повідомила директорка Кам’янської школи Валентина Петровська під час засідання Ради регіонального розвитку в Роздільнянському районі.

Учасники Рад також аналізують досягнення соціально-економічного розвитку районів за 2014-2018 роки. «Розпочата Главою держави фінансова децентралізація, надала можливість збільшити бюджет Татарбунарського району у 4 рази. Це заклало основу для економічного зростання окремих громад і всієї країни», — зазначив голова Татарбунарської райдержадміністрації Руслан Пітак.

У Саратському районі учасники засідання запропонували внести у перспективний план розвитку будівництво нової школи, ремонт системи водовідведення та створення історико-культурного комплексу «Школа Вернера».

Нагадаємо, Ради регіонального розвитку запрацювали вже у Великомихайлівському, Іванівському, Овідіопольському, Савранському та Ширяївському районах.

Раніше Президент Петро Порошенко доручив регіональним лідерам розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити і прийняти їх на рівні громад. Результатом спільної роботи стане оновлений план розвитку всієї області на найближчі три роки.