Результати засідання комісії з проведення конкурсного відбору суб’єктів малого і середнього підприємництва на отримання компенсації частини відсоткової ставки по кредитах, отриманих на розвиток бізнесу

27 серпня 2019, 16:30
Gallery item
Gallery item

22 серпня поточного року під головуванням виконуючої обов'язки голови обласної державної адміністрації Світлани Шаталової відбулось чергове 7-ме засідання комісії з проведення конкурсного відбору суб’єктів малого і середнього підприємництва на отримання компенсації частини відсоткової ставки по кредитах, отриманих на розвиток бізнесу.

Ще сім підприємств Одеської області отримали право на компенсацію за рахунок обласного бюджету 10% за кредитами на розвиток власної справи. Загалом на розгляд конкурсної комісії надійшло 10 заявок.

Всі проекти-переможці є представниками малого чи середнього бізнесу: ВКФ «Кріопром» ТОВ, ТОВ «Вінтрест», ТОВ «Навітрек», ТОВ «Одеський осетринницький комплекс», ТОВ «Перша меблева фабрика», ТОВ «Транспортна компанія Бласко», ФОП Воронович С.Г.

Загальна сума кредитів, які вони планують залучити, становить 18,3 мільйонів гривень. Ці кошти спрямують на розвиток: придбання обладнання для виробництва вина, розведення осетрових видів риби, розроблення нових видів продукції тощо.

На підприємствах, які отримали право на компенсацію, працює понад 300 чол. та у подальшому, за результатами реалізації інвестиційних проектів, планується створити додатково 50 нових робочих місць.

У серпні 2019 року до участі у Програмі компенсації приєднався АТ «Райффайзен Банк Аваль» – один з лідерів в українському банківському секторі.

Довідково: Програма часткової компенсації відсотків за кредитами діє з 2017 року. На підтримку малого та середнього бізнесу в обласному бюджеті-2019 закладено 3,3 мільйона гривень. Наразі право на компенсацію вже отримали 25 підприємств із загальним кредитним портфелем близько 70 мільйонів гривень. Завдяки участі у програмі підприємства-переможці збільшили обсяги власного виробництва, створили додатково більше 150 робочих місць. Загалом вони забезпечують роботою близько 1400 мешканців Одеської області.

У даний час партнерами Програми є 10 банківських установ – державні банки: ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України», ПАТ «Державний Ощадний банк України», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк» та комерційні банки: ПАТ «Банк Восток», ПАТ «Банк Південний», ПАТ «МТБ Банк», ПАТ «Укрсиббанк», АТ «Кредобанк» та АТ «Райффайзен Банк Аваль».