Райони Одеської області підготують пропозиції з придбання житла для дітей-сиріт за кошти державної субвенції 2018 року

02 травня 2018, 15:22
Райони Одеської області підготують пропозиції з придбання житла для дітей-сиріт за кошти державної субвенції 2018 року

Райони та ОТГ Одеської області напрацюють пропозиції щодо придбання або будівництва житла для дитячих будинків сімейного типу, а також житла для дітей-сиріт і осіб з їх числа. Йдеться про освоєння державної субвенції на 2018 рік обсягом майже 62 мільйони гривень, яку мають отримати райони області. Про це стало відомо під час селекторної наради в Одеській обласній державній адміністрації. Скайпом до засідання приєдналися голови районних державних адміністрації та керівники ОТГ регіону.

«Торік райони Одеської області добре спрацювали з освоєнням вказаної субвенції в обмежений термін. Цього року маємо вже зараз відпрацювати новий порядок Кабінету міністрів України щодо використання вказаних коштів. Найближчим часом у районах та ОТГ області повинні виробити пропозиції, які саме об’єкти придбають, побудують або відремонтують в Одеській області за рахунок державної субвенції у 2018 році», — підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

В Одеській обласній державній адміністрації утворять комісію з прийняття пропозицій щодо придбання або будівництва житла для дитячих будинків сімейного типу, а також житла для дітей-сиріт і осіб з їх числа.

Зазначимо, у 2018 році державна субвенція буде спрямована як субвенція місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. Для Одеської області вона складе 61 мільйон 997 тисяч гривень. З них на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу у регіоні буде передбачено більше 40 мільйонів гривень, на житло для дітей-сиріт та осіб з їх числа — більше 21 мільйона гривень. Окрім цієї субвенції, також в Одеській області у 2018 році планується придбання житла для створення дитячих будинків сімейного типу, житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за рахунок обласної та районних чи міських програм на умовах співфінансування.

Нагадаємо, загалом у 2017 році в Одеській області 190 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування були забезпечені житлом за рахунок фінансування з місцевих бюджетів та з коштів державної субвенції. Це найвищий показник серед регіонів України за минулий рік.

Зауважимо, що 18 квітня 2018 року Уряд схвалив проект постанови "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року №877".