Проекти за програмою «Доступна медицина» будуть продовжені у 2019 році

21 грудня 2018, 16:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області прийняли зміни до цільової програми «Доступна медицина на 2018-2020 роки». На її реалізацію на наступний рік передбачено понад 136 мільйонів гривень. Частину коштів планується спрямувати на створення мережі для ефективного лікування інсультів і безкоштовну невідкладну хірургію для дітей. Ці проекти були ініційовані головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим. За відповідні зміни до програми під час засідання проголосували 59 депутатів облради.

«Ми запускаємо нові проекти у галузі охорони здоров’я і продовжуємо ті, які вже існують і стовідсотково виправдали себе. Наступного року плануємо створити регіональну мережу для ефективного лікування інсультів. Вже стартував напрям «Мобільна поліклініка» – спеціалісти здійснюють прийоми пацієнтів у найвіддаленіших від діагностичних медзакладів районах. Наразі фахівці вже провели консультації у чотирьох районах та обстежили понад 2 тисячі пацієнтів», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зокрема, на лікування інсультів у програмі передбачено 5,7 мільйона гривень. За ці кошти планується організувати регіональну мережу закладів з підготовленим персоналом, чітко відпрацьованою системою догоспітальної допомоги, екстреною діагностикою і лікуванням у стаціонарі.

Окрім того, понад 8,5 мільйона гривень у 2019 році спрямують для забезпечення дітей невідкладною хірургічною допомогою. За рахунок програми перші три доби перебування в лікарні для пацієнтів будуть безоплатними.

У мешканців сіл, де відсутні аптеки, з’явиться можливість отримати медикаменти за державною програмою «Доступні ліки». Адже за рецептом лікаря 59 препаратів є повністю безкоштовними, а ще 202 можна отримати з частковою доплатою. Їхній продаж планується організувати у приміщеннях амбулаторій і ФАПів. На реалізацію проекту з обласного бюджету буде спрямовано 2 мільйона гривень.

На медичні огляди у рамках проекту «Мобільна поліклініка» виділять 3 мільйона 800 тисяч гривень. Цей проект передбачає виявлення найбільш поширених захворювань на ранній стадії та подальше направлення пацієнтів для обстеження та лікування у заклади високоспеціалізованої медичної допомоги.

Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг залишається одним із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.