Проєкт перспективного плану формування територій громад Одеської області

24 грудня 2019, 18:26
Проєкт перспективного плану формування територій громад Одеської області

На виконання доручення Прем’єр-міністра України обласна державна адміністрація завершила розробку зміндо проекту перспективного плану формування територій громад Одеської області, який охоплює 100% території області.

20 листопада 2019 року в обласній державній адміністрації проведено робочу зустріч та консультації щодо проекту перспективного плану формування територій громад Одеської області з народними депутатами України від Одеської області та керівниками депутатських фракцій в обласній раді.

За останній період до обласної державної адміністрації надійшло понад 100 листів, пропозицій, звернень, скарг, стосовно внесення змін до переліку проектних ОТГ та їх конфігурації від депутатів усіх рівнів, місцевих рад, ініціативних груп тощо. Також проведено майже 50 робочих зустрічей та консультацій з представниками сільських та селищних рад, жителями громад стосовно добровільного об’єднання. Більшу частину звернень опрацьовано та враховано при доопрацюванніпроекту перспективного плану з охопленням 100% території області.

02 грудня 2019 року в Одеській обласній державній адміністрації під головуванням голови обласної державної адміністрації за участі керівництва Одеської обласної ради відбулося чергове засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Одеської області в оновленому складі. До роботи в групі долучились народні депутати України від Одеської області, керівники депутатських фракцій обласної ради, представники органів місцевого самоврядування.

На засідання робочої групи було представлено оновлений проект перспективного плану формування територій громад Одеської області. Доопрацювання проекту перспективного плану здійснювалося згідно з методикою та з максимальним урахуванням рекомендацій експертів, пропозицій депутатів усіх рівнів, місцевих рад, ініціативних груп та думки жителівмайбутніх об’єднаних територіальних громад. Здійснено розрахунки індексу спроможності кожної ОТГ на підставі інформації щодо показників площі, кількості населення, індексу податкоспроможності та частки місцевих податків у власних доходах громад.

За результатами розгляду та обговорення проекту перспективного плану загалом була отримана підтримка та схвалення членами робочої групи зазначеного проекту з внесенням деяких змін щодо конфігурації громад.

Проект Перспективного плану направлено до Кабінету Міністрів України для подальшого узгодження та затвердження. Будемо чекати внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 №939-р, адже сьогодні він покриває лише третину території Одещини.

Ознайомитись з переліком спроможних територіальних громад Одеської області та картографічними матеріалами проекту перспективного плану формування територій громад Одеської області з охопленням всієї території області можна за посиланням:

Карта

Перелік спроможних громад