​Президент взяв участь у запуску першої лінії зернового термінала в порту «Южний»

01 червня 2018, 17:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Сьогодні Президент України Петро Порошенко із робочим візитом в Одеській області. У порту Южний Глава держави ознайомився з ходом реалізації інвестиційного проекту ТОВ «MV Cargo» щодо будівництва нового терміналу, а також взяв участь у запуску першого пускового комплексу.

«Це лише перший крок, який дозволить нам прискорити розвиток портової інфраструктури», - підкреслив Петро Порошенко.

Зокрема, під час візиту Президента відбулося підписання Меморандуму між Адміністрацією морських портів України та ТОВ «Дельта Вілмар».

«Сьогодні підписується Меморандум, який забезпечує захист інвестору. Потужного інвестора з Сінгапура, який забезпечує високий технологічний рівень переробки продуктів українського аграрного сектору для того, щоб не експортувати сировину, а робити все можливе, щоб Україна ефективно скористалася своїми можливостями, які вона отримала після підписання Угоди про асоціацію з ЄС та початку дії зони вільної торгівлі», – відзначив Глава держави.

Інвестор обіцяє реалізувати у порту «Южний» масштабний інвестиційний проект, зокрема, з будівництва терміналу для накопичення та одночасного зберігання 40 тисяч тонн зернових та шроту. Адміністрація, у свою чергу, має видати інвестору усі необхідні для реалізації проекту технічні умови.

Зазначимо, американська продовольча компанія Cargill та вітчизняна стивідорна компанія «MV Cargo» будують новий термінал в акваторії порту «Южний». У свою чергу, ТОВ «Дельта Вілмар» анонсувало будівництво олійноекстракційного заводу в порту «Южний», а також причалу з перевалки олії та шроту. Відповідний Меморандум компанія підписала з Одеською обласною державною адміністрацією.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов подякував Президентові Петру Порошенко за підтримку ініціатив.

«Адже на сьогодні новий термінал та олійноекстракційний завод є надважливими проектами для Одеської області. Це — розвиток підприємництва, покращення інвестиційного клімату та найголовніше — створення нових робочих місць для мешканців регіону», — наголосив Максим Степанов.

Зауважимо також, що морський порт «Южний» є одним з найбільш перспективних транспортних вузлів України. Спеціалізується на перевантаженні добрив, а також хімічних, навалювальних, наливних та генеральних вантажів.