Президент Петро Порошенко відвідав Одеську область

28 грудня 2018, 18:45
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Одеську область із робочим візитом відвідав Президент Петро Порошенко. Глава держави спільно з Прем’єр-міністром Молдови Павелом Філіпом та головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим взяли участь у відкритті оновленого українсько-молдовського пункту пропуску «Паланка-Маяки-Удобне».

«Дуже важливо, що наші країни виконують свої зобов’язання, свою програму співпраці з нашими партнерами з ЄС, бо була домовленість, що роботи будуть виконані і запуск відбудеться саме в 2018 році. Одна перевірка паспортів замість двох, один спільний митний догляд, одна спільна база. І для простих людей це є елементом захисту їхніх прав, свобод, безпеки і одночасно це є надзвичайно ефективний захід для боротьби з контрабандою і з корупцією», – підкреслив Петро Порошенко.

Українсько-молдовський пункт пропуску для автомобільного сполучення «Паланка» розташовано за 60 км від Одеси на трасі «Одеса - Рені». Його розбудову було здійснено за рахунок коштів Європейського Союзу з бюджетом у 5 мільйонів доларів на території Республіки Молдова. Очікується, що за добу він пропускатиме до 6 тисяч осіб та до 2 тисяч одиниць транспорту.

Глава держави додав, що це реалізація програми «Східне партнерство» про інтегроване управління кордоном. Наразі Україні виділено додатково 4 мільйона євро для розбудови інфраструктури спільних пунктів пропуску, серед яких «Кучурган» та «Рені».

Також Президент, Патріарх Філарет, священнослужителі та віряни взяли участь у спільному молебні у Свято-Успенському Храмі села Мирне Біляївського району.
Окрім того, під час візиту Петро Порошенко оглянув оновлений гуртожиток покращеного типу для контрактників Військово-Морських Сил Збройних Сил України та поспілкувався з моряками.