Понад 3000 сімей Одеської області отримали пільгові кредити за програмою «Власний дім»

16 квітня 2018, 15:00
Понад 3000 сімей Одеської області отримали пільгові кредити за програмою «Власний дім»

Довгострокові пільгові кредити за програмою «Власний дім» отримали 3 240 сільських сімей в Одеській області. За весь період дії програми було збудовано 843 житлових будинки. Про це стало відомо під час селекторної наради Одеської обласної державної адміністрації із головами ОТГ та районів області.

«Фінансування програми здійснюється за рахунок державного та місцевого бюджетів. І державне фінансування залежить від суми, яка виділяється в районах, саме тому необхідно, аби фінансування програми на місцях збільшилося. Адже в іншому разі це призведе до збільшення черги на отримання пільгових кредитів. Також необхідно інформувати мешканців районів, на яких направлена програма - від цього залежить покращення їх житлових умов», - підкреслив начальник управляння аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації Іван Петрів.

Державна програма «Власний дім» на території Одеської області діє протягом останніх 20 років. Надання довгострокових пільгових кредитів за програмою покликане збільшити обсяги індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшити соціально-побутові умови сільських мешканців області, підвищити рівень інженерного облаштування села, а також перерозподілити трудові ресурси та закріпити кадри, особливо молодь в сільській місцевості.

Зазначимо, за весь період дії програми в Одеській області було збудовано – 843 будинки, придбано – 480, газифіковано – 1402, проведено реконструкцію 515 будинків. Пріоритет при наданні кредитів за програмою надається у першу чергу учасникам бойових дій в зоні АТО, багатодітним сім’ям, працівникам галузей освіти, охорони здоров’я, працівникам сільського господарства тощо.

Довідково. “Власний дім” - державна програма молодіжного пільгового кредитування на селі. Реалізація програми відбувається в рамках Концепції розвитку сільських територій на 2015-2020 роки.