Понад 27 тисяч першачків Одеської області навчатимуться за програмою Нової української школи

29 травня 2018, 13:30
Понад 27 тисяч першачків Одеської області навчатимуться за програмою Нової української школи

З першого вересня в Одеській області стартує навчання першачків за програмою Нової української школи. Понад 1300 перших класів, а тобто — 27 тисяч маленьких мешканців регіону — вперше сядуть за шкільні парти. Їх навчатимуть за оновленим стандартом. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час апаратної наради.

«Мені дуже приємно, що Одеська область знаходиться в авангарді змін в освітній сфері. Це й інтернетизація усіх шкіл, і впровадження нових підходів у викладанні. Протягом цього навчального року в Одеській області тривав експеримент — у семи школах регіону у перших класах велося навчання за програмою Нової української школи. І цей експеримент показав успішні результати. Наразі підготовлено 250 вчителів, які випускаються з педагогічних училищ Одеської області та пройшли навчання за оновленим стандартом. З першого вересня вони стануть вчителями перших класів Нової української школи», — підкреслив Максим Степанов.

Зазначимо, також в Одеській області планується розробити на наступний навчальний рік оновлену програму підготовки студентів Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Костянтина Ушинського. Нова програма стосуватиметься підготовки вчителів для викладання у старших класах Нової української школи.

Нагадаємо, Нова українська школа — це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Нова школа працюватиме на засадах «педагогіки партнерства». В основі – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками. У межах цієї моделі школа максимально враховуватиме права дитини, її здібності, потреби та інтереси. Планування і дизайн освітнього простору школи будуть спрямовані на розвиток дитини й мотивацію її до навчання.