​Підприємці Одеської області мають змогу скористатися кредитною лінією від ЄБРР та ЄС

21 березня 2019, 14:30
​Підприємці Одеської області мають змогу скористатися кредитною лінією від ЄБРР та ЄС

Малі та середні підприємства Одеської області мають змогу скористатися кредитною лінією EU4Business-ЄБРР. Це – спільна ініціатива Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського Союзу. Вона передбачає підтримку приватних компаній, які зареєстровані в Україні і мають до 250 працівників. Позичальники можуть отримати довгострокові кредити до трьох мільйонів євро у гривневому еквіваленті на реалізацію власних проектів.

«Міжнародні фінансові організації відіграють значну роль у кредитуванні українського бізнесу, особливо в умовах, коли приватні кредитори не завжди готові до таких інвестицій. Ця кредитна лінія відкриває для наших компаній нові можливості: вони зможуть стати більш конкурентоспроможними та відповідати стандартам ЄС. Процес виділення фінансування є досить складним і тривалим, але в результаті бізнес отримує кредит для конкретного проекту під порівняно невисокі відсотки», — підкреслила директор департаменту інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської ОДА Євгенія Волинець.

Учасниками програми можуть стати індивідуальні підприємці, підприємства малого та середнього бізнесу з кількістю працівників до 250 осіб та з річним обігом до 50 мільйонів євро; підприємці, місцем реєстрації та основним місцем проведення господарської діяльності яких є Україна, а також ті, у яких не менш 51% статутного капіталу перебуває у приватній власності.

Зазначимо, кредити надаватимуться через місцеві фінансові партнерські установи, які приєднаються до програми. Кредити до 300 000 євро призначені для простих проектів, а до трьох мільйонів євро — для комплексних.

Нагадаємо, за ініціативи голови ОДА Максима Степанова в Одеській області діє програма компенсації відсотків за кредитами для підприємців. Наразі право на компенсацію вже отримали 18 підприємств із загальним кредитним портфелем близько 50 мільйонів гривень. Завдяки участі у програмі підприємства переможці збільшили обсяги власного виробництва, створили додатково півсотні робочих місць. Загалом вони забезпечують роботою близько 1700 мешканців Одеської області.