Під головуванням Володимира Зеленського відбулася нарада з питань розвитку морських портів України

13 липня 2019, 17:10
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В ході робочої поїздки до Одеської області Президент України ознайомився з роботою контейнерного та зернового терміналів Одеського морського порту. Володимиру Зеленському презентували проекти їхнього розвитку.

У процесі спілкування з керівництвом порту Глава держави зазначив, що доходи порту зменшилися, а зарплати – збільшилися у півтора разу.

Під час наради з питань розвитку морських портів України заступник керівника Офісу Президента України Олексій Гончарук заявив, що цифри демонструють негативні тенденції в роботі порту протягом останніх трьох років.

Глава держави закликав знайти законні способи звільнити працівників місцевої митниці, щодо яких є інформація про участь у контрабандних схемах, та знайти їм заміну серед чесних людей.

В свою чергу виконуюча обов’язки голови обласної державної адміністрації Світлана Шаталова наголосила, на нагальних проблемах координації роботи контролюючих органів під час роботи в портах.

«Сьогодні Держекоінспекція здійснює свою діяльність в портах без порядку взаємодії з Адміністрацією морських портів України, відсутній алгоритм дій між цими двома структурами у разі виявлення викидів з морських суден або забруднення. Також відсутній порядок перевірки морських суден, відбору проб та проведення їх аналізів. Відсутній порядок обчислення розміру відшкодування та сплати збитків заподіяних в наслідок забруднення із суден. Про ці проблеми ми неодноразово наголошували і Міністру екології та природних ресурсів України і Прем’єр-міністру України у своїх листах. Також дуже серйозне занепокоєння викликає робота Укртрансбезпеки в області», – зазначила Світлана Шаталова.