​Перша леді Марина Порошенко та голова ОДА Максим Степанов підписали Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів в Одеській області

17 травня 2018, 18:05
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Одеська область приєдналася до національного проекту з розвитку інклюзивного освітнього середовища. Сьогодні дружина Президента Марина Порошенко та голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписали Меморандум про долучення області до проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Відтак, мережою інклюзивно-ресурсних центрів буде охоплено весь регіон.

«Я дуже щаслива, що Одеська область долучилася до впровадження інклюзивно-освітнього середовища. Тут вже працює інклюзивна освіта! Наразі в регіоні 108 інклюзивних шкіл, які відкрили свої двері для 465 учнів з особливими освітніми потребами. Порівняно з минулим роком, показник охоплення інклюзивною освітою в області збільшився вдвічі. Але сказати, що всі діти, які потребують дійсно адаптації для того, щоб навчатися в звичайній школі, не можна. Тому ми працюємо далі, аби такі школи стали доступні для всіх дітей з особливими освітніми потребами», — наголосила Перша леді Марина Порошенко.

Зазначимо, Одеська область стала сімнадцятим регіоном України, який системно розпочне впроваджувати таку форму навчання для дітей з особливими освітніми потребами для здобуття якісної освіти.

«За останній рік ми збільшили кількість шкіл та класів для «особливих» дітей Одеської області. На цьому ми не зупиняємося – будемо відкривати такі центри та впроваджувати новації разом», — відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Окрім того, у межах візиту до Одеської області дружина Президента провела нараду з головами районних рад, ОТГ та міськими головами щодо створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів Одеської області.

Нагадаємо, 17 травня дружина Президента Марина Порошенко здійснила робочий візит до Одеської області. Спільно з головою Одеської облдержадміністрації Максимом Степановим було відкрито перший Інклюзивно-ресурсний центр в регіоні, а саме — на базі Доброславського НВК «ЗОШ I-III ступенів-гімназії» Лиманського району. Незабаром такі ІРЦ з'являться ще у містах Білгород-Дністровський, Ізмаїл та Подільськ, Татарбунарському та Савранському районах, а також Красносільській, Авангардівській, Куяльницькій ОТГ.

Довідково. Інклюзивний освітній простір Одещини об’єднує 108 закладів загальної середньої освіти. У їх складі функціонують 205 класів з інклюзивною формою навчання та 20 спеціальних класів, в яких отримують освітні послуги 465 дітей з особливими освітніми потребами.

Безпосередньо у закладах дошкільної освіти компенсуючого та комбінованого типу функціонують 143 спеціальні, 48 санаторних та 18 інклюзивних дошкільних груп. В них здобувають дошкільну освіту 3 855 дітей з особливими освітніми потребами.