Педагогів Одеської області навчають основам української жестової мови

17 січня 2019, 16:25
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області для вчителів впроваджено освітній курс «Основи української жестової мови». Семінари-тренінги проводяться на базі курсів підвищення кваліфікації вчителів Одеської академії неперервної освіти. Про це повідомив директор департаменту освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак.

«Освітні семінари спрямовано на оволодіння жестовою мовою, як засобом комунікації з людьми із вадами слуху. Ця навичка дозволить педагогам долучати дітей із особливими освітніми потребами до навчання, аби вони почували себе більш впевнено у суспільстві. Одеська область стала першою, де впроваджено такі тренінги для вчителів. Наш пріоритет – охопити інклюзивною освітою якомога більше районів регіону», — підкреслив Олександр Лончак.

Викладачами освітнього курсу є досвідчені фахівці спеціальних освітніх закладів для дітей із порушеннями слуху. По завершенню навчання вчителі володітимуть елементами дактилю – жестовою абеткою – та знатимуть основні терміни і жести для повсякденного спілкування.

Зазначимо, освітній курс «Основи української жестової мови» впроваджено за ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.

Нагадаємо, розвиток інклюзивної освіти — один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон». Зокрема, наприкінці грудня у Подільському, Білгород-Дністровському та Савранському районах відкрили інклюзивно-ресурсні центри. Роботу закладів спрямовано на інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами у навчальний процес.