Олександр Терещук: «Питанням пожежної безпеки під час збору врожаю потрібно приділити максимальну увагу»

07 серпня 2017 року, 18:39

За 7 місяців поточного року на території області зареєстровано 10 пожеж зернових загальною площею 60 га та 55 випадків спалювання  стерні площею 180 га. Збитки від втрати зернових склали 1,5 млн грн. Перший заступник голови ОДА Олександр Терещук під час селекторної наради з керівниками райдержадміністрацій зазначив, що необхідно налагодити тісну співпрацю між аграріями, адміністраціями та пожежною службою для запобігання збитків.

«Якщо ми разом будемо працювати, то зможемо навести порядок. Ви бачите, яка спека надворі. Не можна нехтувати заходами пожежної безпеки. Масово горить стерня. Збір урожаю закінчується, я прошу вас приділити максимальну увагу питанню пожежної безпеки», – наголосив Олександр Терещук.

Заступник начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Орест Фок зазначив, що основними причинами пожежної небезпеки під час збирання урожаю є недотримання відстаней між ділянками дозрівання зернових – прокоси мають складати 8 метрів завширшки, проорювання землі біля лісосмуг, лісів та населених пунктів має бути 4 метри. Також повинна бути техніка для пожежогасіння, а хлібозбиральна техніка має бути обладнана сертифікованими вогнегасниками.

«Головне управління надзвичайних ситуацій б’є на сполох. На території Одеської області встановлено 5-й рівень пожежної небезпеки. Аварійно-рятувальними підрозділами здійснюється 50 виїздів на добу. Доручення облдержадміністрації від 19 червня провести роз’яснювальну роботу на місцях щодо випалювання стерні, не виконується. За півтора місяця не складено жодного протоколу. Це питання необхідно підіймати. Якщо суб’єкти господарювання будуть нехтувати розпорядженнями голів РДА і випалювати стерню, ми готові приїхати, розібратися та ініціювати складання протоколів», – наголосив Орест Фок.

В свою чергу, Олександр Терещук також звернувся з проханням до керівників райдержадміністрацій звернути увагу на забезпечення пожежної безпеки суб’єктами господарювання щодо зберігання та переробки  сільгосппродукції. На сьогодні в Одеській області зібрано ранні зернові на площі понад 1 млн га та намолочено 3 млн 700 тисяч тон зерна.

Портал працює в режимі тестової експлуатації