Одеську область відвідав Президент Петро Порошенко

05 жовтня 2018, 18:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Одеську область із робочим візитом відвідав Президент Петро Порошенко. Разом із Прем'єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим і головою Одеської ОДА Максимом Степановим Глава держави взяв участь у заходах з нагоди 160-річчя заснування Болградської гімназії, де він навчався, та привітав освітян із професійним святом.

«Це не лише українське свято, а сьогодні всі святкують, весь світ – День вчителя, і я приїхав до своїх перших вчителів. Велика вдячність за якісну освіту, і не тільки. Адже тут ви вчите бути справжнім патріотом, справжнім громадянином своєї держави і справжнім громадянином, який шанує і поважає національні меншини і наші братні народи, включно з Болгарією», – сказав Президент.

Президент наголосив, що завдяки освітній реформі у школах утворюється особлива атмосфера, яка насамперед торкнулася першокласників.

«Не маю жодного сумніву, що нинішні першокласники вже точно житимуть у Європейському Союзі. Ми домовилися із болгарською стороною про відкриття в Одесі болгарської школи, а також українського культурного центру – у Софії», — окреслив плани на майбутнє Петро Порошенко.

Він вручив працівникам гімназії державні нагороди. Орденом княгині Ольги III ступеня нагороджено директора Сніжану Скорич, а почесне звання «Заслужений вчитель України» присвоєно вчительці Наталі Карі.

Окрім того, Глава держави взяв участь у церемонії відкриття Болградського Меморіалу Слави – пам’ятника учасникам бойових дій, оглянув оновлене приміщення РАЦС та відділення екстреної медичної допомоги (Emergency department) в Болградському районі. А до приїзду в Болград – ознайомився з ходом ремонтних робіт на міжнародній трасі М-15 Одеса-Рені.

Нагадаємо, за ініціативи голови Одеської ОДА Максима Степанова у червні в Болградській гімназії імені Георгія Раковського було відкрито сучасний культурно-освітній український медіа-простір із функціональними зонами. Інтерактивне фойє дає можливість проводити уроки та позакласні заходи, ранкові зустрічі, семінари та вебінари.

Зазначимо, у Болградській гімназії навчалися ректор Софійського університету Олександр Теодоров-Балан, прем'єр-міністри Болгарії Дімітр Греков і Олександр Малинов та інші видатні діячі.