Одеську область обрано для участі у проекті Європейського Союзу «Smart-спеціалізація»

27 серпня 2018, 15:01
Одеську область обрано для участі у проекті Європейського Союзу «Smart-спеціалізація»

Одеська область стане учасницею платформи Європейського Союзу під назвою Smart-спеціалізація. Це дозволить збільшити інвестиції у регіональну економіку та розвиватиме її конкурентні переваги. Про це повідомили в управлінні інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації.

«Це — ще один крок до ефективного розвитку економіки регіону та залученню інвестицій. Одеська область стала однією з трьох в Україні, яку обрали для участі у платформі Smart-спеціалізація. Передбачається як інформаційна та експертна, так і фінансова підтримка з використанням ресурсів європейських структурних та інвестиційних фондів», — підкреслила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Зазначимо, учасниками платформи «Smart-спеціалізація» обрано лише три області: Одеську, Харківську та Запорізьку. Для пілотних регіонів виділяється до 200 тисяч євро початкової фінансової підтримки від Європейського фонду регіонального розвитку (EDRF) на залучення зовнішніх експертів. Заплановано також допомогу від Європейської обсерваторії кластерів та промислових змін.

Пілотні регіони отримуватимуть індивідуальну підтримку від Європейського Союзу для швидкого усунення інвестиційних бар'єрів і впровадження інновацій. Окрім того, йдеться про автоматизацію виробництва, переходу на альтернативні види енергії — в залежності від Smart-спеціалізації конкретного регіону. Загальний бюджет для розвитку регіональних стратегій становить 1 мільйон євро від ERDF. Регіони також можуть отримати до 300 000 євро для підтримки реалізації своїх стратегій у 2019 році.

Нагадаємо, економічний розвиток — один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки. Відтак, минулого року регіон посів перше місце в Україні за темпами зростання промислового виробництва та увійшов у ТОП-3 за індексом фізичного обсягу валового регіонального продукту. А вже за результатами першого півріччя 2018 року Одеська область — у лідерах за показниками будівництва.

Довідково.

Платформу Smart-спеціалізація засновано у 2011 році Європейською Комісією. Вона сприяє взаємному навчанню, збиранню даних, аналізу та створенню мереж для співпраці для понад 170 регіонів ЄС та країн-сусідів. На підтримку стратегій Smart-спеціалізації доступно понад 67 мільярдів євро у межах Європейського структурного та інвестиційного фонду та національного/регіонального фінансування.