Одеська ОДА ініціює збір пропозицій виноробників для звернення в Кабмін та Верховну Раду України

16 січня 2020, 16:47
Gallery item
Gallery item

ОДА ініціює збір пропозицій представників виноградарства та виноробства. З ними вона звернеться до центральних органів влади та Одеської обласної ради.

В Обласній державній адміністрації було проведено робочу зустріч за участі першого заступника керівника ОДА В’ячеслава Овечкіна, директора департаменту економічної політики та стратегічного планування та представників виноробної галузі.

«Проблема зниження показників виноробства, є комплексною. Проте я хочу підкреслити деякі її складові. Це втрата окремих зовнішніх ринків, це, в окремих випадках, низька якість продукції, це не досить розвинений внутрішній ринок, наявність фальсифікату, це не якісний митний контроль щодо імпорту продукції та беззахисність, у зв’язку із цим, вітчизняних виробників. Пріоритетне завдання для нас – змінити цю тенденцію на позитивну», - підкреслив В’ячеслав Овечкін.

Представники виноробної сфери мали можливість розказати про проблеми своєї роботи та запропонувати варіанти їх вирішення.

«Необхідно ввести сучасні світові стандарти якості та відповідальність виноробів за їх порушення. Крім цього треба рекламувати не окремі компанії, а загальний національний бренд - наше вино. І коли воно стане повноправним конкурентом на міжнародному ринку, саме тоді виноробство стане вигідним і привабливим бізнесом в Україні», - заявив представник компанії «Болград» Володимир Масленков.

В результаті зустрічі вирішено до кінця січня цього року отримати від виноградарів відповідні пропозиції, які передадуть на розгляд до центральних органів влади та Одеської обласної ради.

Для довідки: За загальними показниками, площа виноградників Україні становить 43,0 тис. га., що складає близько 0,6% від загальної площі виноградників всього світу.

Найбільше територію займають виноградні насадження Одещини. Далі це Миколаївська, Херсонська, Закарпатська та інші області.

Площі збирання винограду підприємствами в Одеській області за останній рік склали 17,9 тис. га.

Найбільші площі збирання винограду від загальної кількості показників знаходилися у межах таких районів:

Болградського – 3 806 га., 21,3 %;

Тарутинського - 2 960 га, 16,6%;

Білгород-Дністровського - 2 591 га, 14,5%;

Саратського - 1 577 га, 8,8%;

Арцизького - 1 175 га, 6,6%;

Татарбунарського - 1 305 га, 7,3%;

Овідіопольського - 1 260 га, 7,1%.