​Одеська область увійшла в ТОП-5 по Україні за обсягом прямих іноземних інвестицій

08 червня 2018, 18:20
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Одеська область увійшла в ТОП-5 за обсягом прямих іноземних інвестицій. Зокрема, у першому кварталі 2018 року обсяг експорту товарів зріс більше, ніж на 28%. Про це стало відомо під час регіональної конференції в рамках інформаційної кампанії "Євроінтеграція: Сила можливостей". У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

«Навіть невеликі підприємства мають володіти інформацією щодо того, які можливості надає євроінтеграція. Одеська область експортує свої товари у 143 країни світу, а їх обсяг постійно збільшується. Введення безвізового режиму, зокрема, є найяскравішим доказом проведення реформ в Україні на інституціональному рівні. Їх напрямок – це Європа, ЄС, європейські цінності. Ми вперше маємо повний набір чотирьох свобод ЄС. Це - свобода руху товарів, свобода руху послуг, свобода руху капіталу. І для повної інтеграції в світову економіку нам не вистачало четвертої свободи - свободи переміщення осіб. Відтак, Україна має основні інституційні позиції, що рухають економіку будь-якої країни», – відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Одеська область в контексті євроінтеграції демонструє суттєвий розвиток, стабільне зростання експорту та відкритість світу.

«Торік зовнішньоторговельні операції підприємства області здійснювали з партнерами зі 170 країн світу. Окрім того, на території Одеської області реалізується низка проектів міжнародної технічної допомоги за підтримки різних країн-донорів. Покращення інформування громадян задля підвищення їх обізнаності у євроінтеграційних процесах є критично важливим для ефективності реформ, які відбуваються в Україні», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, інформаційна кампанії "Євроінтеграція: Сила можливостей" стартувала у травні та є частиною урядової стратегії з комунікації євроінтеграції. Її мета − підвищити рівень свідомої підтримки європейського курсу країни та обізнаності українців про те, якими перевагами цього курсу вони можуть скористатися.