​Одеська область увійшла в ТОП-3 по Україні за узагальнюючим показником економічного розвитку

19 липня 2018, 17:30
​Одеська область увійшла в ТОП-3 по Україні за узагальнюючим показником економічного розвитку

Одеська область увійшла в трійку лідерів за індексом фізичного обсягу валового регіонального продукту у 2017 році. Цей показник склав 106,6%, що на 4% більше, аніж в середньому по Україні. Зокрема, такий результат забезпечили позитивні тенденції у розвитку будівництва, промисловості, зовнішній та внутрішній торгівлі.

«Лише за рік наш загальний результат покращився на сім позицій! Приміром, майже на 20% зріс експорт, на 14% — роздрібна торгівля, будівництво — вполовину. Це не просто «сухі» цифри. Йдеться про впровадження високоефективних технологій, виробництво нової продукції, надання якісних послуг, збільшення надходжень до бюджетів та створення додаткових робочих місць», – підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, у 2017 році Одеська область стала лідером в Україні за темпами зростання промислового виробництва. Водночас, за підсумками 2016 року, індекс фізичного обсягу валового регіонального продукту по області становив 104,2% (10 місце серед регіонів країни).

Нагадаємо, економічний розвиток – один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.

Довідково.

Динаміку та обсяги структурних зрушень в економіці регіону характеризує валовий регіональний продукт (ВРП). Це – узагальнюючий показник економічного розвитку регіону. В основу визначення цього показника покладено виробничий метод.

Індекс фізичного обсягу валової доданої вартості по Одеській області у 2017 році за попередніми даними становив 106,2% (по Україні – 102,3%). Серед регіонів України Одеська область за зазначеними показниками знаходиться в лідерах та посідає третє місце.