Одеська область увійшла у державний пілотний проект з розвитку екстреної медицини на 2019 рік

16 листопада 2018, 18:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item

П’ять областей, серед яких Одеська, увійшли до державного пілотного проекту з розвитку екстреної медичної допомоги у 2019 році. На ці зміни в державний бюджет буде закладено додатковий 1 млрд. гривень. Про це йшлося сьогодні під час всеукраїнської наради з питань реформи охорони здоров‘я під головуванням прем‘єр-міністра Володимира Гройсмана, яка проходила у Вінниці.


Зокрема, було представлено план трансформації медичної системи на 2019 рік. У пріоритеті – розвиток екстреної та сімейної медицини. До обговорення приєдналися лікарі, керівники медзакладів регіону та Одеської обласної державної адміністрації.

«Дуже мотивуюча нарада — ми отримали конкретні пропозиції щодо розвитку медичних послуг. Вже сьогодні реформа дає перші результати. Понад один мільйон мешканців Одеського регіону обрали сімейного лікаря і цей процес триває. Всі ці зміни стимулюють медичних працівників до більш ефективної роботи у рамках медичної реформи», — підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський.

Наразі у системі «Електронне здоров’я» зареєструвалися понад 1 100 сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів Одеської області. «Вони залучаються до виконання договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Це безпосередньо розширює професійні можливості та фінансовове забезпечення медичних працівників», — додала директор департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Олена Теряєва.

Нагадаємо, пілотний проект екстреної медицини на 2019 рік планується спрямувати на закупівлю санітарного транспорту, підготовку інструкторів, підвищення зарплатні медикам, які пройшли підвищення кваліфікації. Підвищення якості медичних послуг в Одеській області є одним з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки.