Одеська область — лідер в Україні за кількістю та площею лотів, проданих на земельних аукціонах

14 січня 2019, 11:00
Одеська область — лідер в Україні за кількістю та площею лотів, проданих на земельних аукціонах

За 2018 рік на території Одеської області було продано права оренди на півтисячі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності. Відтак, за результатами аукціонів, їхня загальна площа становить 11,8 тисяч гектарів. Про це повідомила заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

«Договір, укладений за результатами торгів, – це єдиний законний спосіб користуватися землею та захищати своє право на неї, а також запобігти агрорейдерству. До того ж, це суттєве джерело для наповнення місцевих бюджетів. Відтак, за підсумками 2018 року ми отримали рекордні показники серед інших областей – кількість та площа реалізованої землі зросла більш ніж удвічі», — підкреслила Світлана Шаталова.

Зазначимо, середня ставка по укладених договорах оренди склала 16,8% від НГО (нормативної грошової оцінки) земельних ділянок. Вона удвічі перевищила стартову, яку було встановлено на рівні 8%. Орендна плата надходить щороку впродовж всього терміну дії договорів, відтак, це дозволило збільшити надходження до місцевих бюджетів, які у 2018 році сягнули 51,7 мільйона гривень.

Нагадаємо, у 2017 році на аукціонах було передано в оренду 5,5 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення державної форми власності. Одеська область стала лідером в Україні за цим показником. Це стало можливим після виконання доручення, яке надав голова Одеської Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, щодо повної інвентаризації відповідних земель в регіоні.