Одеська область експортує понад чверть товарів та послуг до країн ЄС

12 липня 2018, 16:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Одеська область експортує понад чверть власних товарів та послуг до країн Європейського союзу. Про це стало відомо під час Міжнародного форуму з питань технічного регулювання. У відкритті заходу взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів і голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

«В Одеському регіоні маємо постійний ріст експорту нашої продукції. Звичайно, аби вона мала більшу конкурентоспроможність, необхідна гармонізація з директивами Європейського Союзу. Впевнений, що це дасть новий імпульс для розвитку економіки та виходу продукції на світовий ринок. Наразі підприємства регіону здійснюють добровільну сертифікацію продукції на відповідність понад двом тисячам стандартів», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

У свою чергу, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів зазначив, що «формування стандартів – це відкриття нових ринків, нових можливостей; це створення додаткової вартості і конкурентності нашої продукції на світових ринках».

Форум триватиме два дні. Його основна мета – посилення експортної спроможності української продукції завдяки впровадженню в Україні вимог міжнародного рівня. Планується, що захід відвідають близько 300 учасників, зокрема, міжнародні експерти, представники державних підприємств, бізнес-структур і асоціацій. Також у рамках форуму працює виставка-експозиція провідних підприємств Одеської області та України.

Нагадаємо, при Одеській обласній державній адміністрації планують відкрити «Центр підтримки експорту». Мета проекту – надавати консультації та на практиці допомагати бізнесу експортувати свої товари.