Одеська область долучилася до всеукраїнської наради з питань безбар’єрного середовища

03 грудня 2018, 19:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Нові державні будівельні норми мають забезпечити доступність і комфорт для людей з інвалідністю. Про це під час всеукраїнської наради з питань безбар’єрного середовища заявив Президент Петро Порошенко. Одеська обласна державна адміністрація разом із представниками профільних громадських організацій долучилася до заходу в режимі онлайн.

«Створюючи безперешкодне середовище для людей з інвалідністю, ми створюємо комфортне життя ще й для людей похилого віку, батьків з діточками – фактично для всіх без винятку громадян. Тож для того, щоб проектувати та будувати правильно, на сьогоднішній нараді Мінрегіоном презентовано розроблені відповідно до положень підписаних мною Указів нові державні будівельні норми "Інклюзивність будівель і споруд», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також додав, що важливим фактором доступності є універсальний дизайн або розумне пристосування об’єкта чи послуги. Наразі розроблено два законопроекти, які спрямовані на ліквідацію бар’єрного архітектурного середовища для осіб з інвалідністю. Зокрема, планується посилити відповідальність за порушення законодавчих і правових норм щодо мобільності осіб з інвалідністю в новій та наявній забудові.

Нагадаємо, почесними грамотами Одеської обласної державної адміністрації нагороджено військових, які отримали інвалідність під час бойових дій на Сході України, а також представників профільних організацій. Вручення відбулося напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається щорічно 3 грудня.