Одеська обласна державна адміністрація обговорила майбутній проєкт Cтратегії розвитку регіону на 2021-2027 роки

13 грудня 2019, 15:32
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Одеська обласна державна адміністрація обговорила майбутній проєкт Cтратегії розвитку регіону на 2021-2027 роки. На зустрічі були присутні перший заступник керівника ОДА В’ячеслав Овечкін, керівники департаментів та управлінь, науковці, представники профільних комітетів та громадськості.

Проєкт Cтратегії – це документ, який містить конкретні заходи для максимальної реалізації та використання ресурсів регіону. У його основі лежить програма соціального захисту населення.

«Програма розвитку включає принципи та методики Євросоюзу. Найголовніший вектор – це напрямок смарт-спеціалізації, який складається з таких аспектів як відкритість, реалістичність, моніторинг, оцінка, а також впровадження онлайн платформи для практичного застосування програми. Задача проєкту – це об’єднання таких взаємопов’язаних складових, як освіта, здоров’я населення, довкілля та економічний розвиток», – зазначив директор департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов.

Також програма включає в себе п’ять стратегічних пріоритетів розвитку нашого регіону, а саме: соціально-гуманітарний розквіт, екотрансформація, глобалізація туристичного середовища та інфраструктурний розвиток, ефективний економічний простір, високопродуктивне аграрне виробництво та смарт-спеціалізація. На меті проєкту створити міжнародно-логістичний, промисловий, туристичний та культурний центр в Одеській області, який би мав всі необхідні передумови для сприятливих реформацій та розвитку.

«Процес розробки документу є прозорим та реалістичним. Після внесення змін Кабінетом Міністрів України до розробки плану розвитку та включення принципу смарт-спеціалізації, механізм реалізації програми став осяжним та практичним для Одеської області. Оскільки цей документ є майбутнім планом розвитку нашої регіону», – зазначив перший заступник керівника ОДА В’ячеслав Овечкін.

Відбулись обговорення між науковцями та представниками бізнесу, інститутів, громадських організацій щодо впровадження в проєкт нових ідей та положень для найбільш якісної реалізації плану розвитку Одеської області.

Робочою групою будуть враховані та опрацьовані всі коментарі. Проєкт Cтратегії розвитку регіону на 2021-2027 роки буде винесено на розгляд Одеській обласній раді.