Одещина увійшла в ТОП-5 регіонів за рівнем залучення іноземних інвестицій

27 листопада 2019, 15:34
Одещина увійшла в ТОП-5 регіонів за рівнем залучення іноземних інвестицій

Одеська область займає п’яте місце за рівнем залучення іноземних інвестицій в Україні. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій за І півріччя 2019 року становив 1258,6 млн. дол. США.

Про це повідомила директорка Департаменту інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Євгенія Волинець.

«Загальний рівень залучених прямих інвестицій в Одеську область виріс за перше півріччя 2019 року на 0,7 % в порівняні із минулим роком.

За даними Головного управління статистики Одеська область займає 5 місце серед інших регіонів за загальним обсягом прямих іноземних інвестицій, а в розрахунку на одну особу населення регіону на перше липня 2019 року складає – 531 долар. Надходження прямих інвестицій з області здійснюється до 12 країн світу. Сьогодні Департамент активно опрацьовує 29 інвестиційних тизерів, які можуть бути реалізовані в Одеській області, а саме, в галузях промисловості альтернативної енергетики, туризму та рекреації», – зазначила Євгенія Волинець.

Також директорка розповіла про вагомі інвестиційні проєкти, що реалізуються на Одещині:

✓ У вересні відкрито один з найбільших інфраструктурних проєктів у портовій галузі України – зерновий термінал країни M.V.Cargo, якому надано ім’я «Нептун», вартістю 150 млн. доларів.

✓ Відбулось відкриття найбільшої в Одеській області вітроелектростанції «Овід Вінд 1» потужністю 32,4 МВт, що реалізує турецька компанія Гюріш Іншаат ве Мюхендіслік А.Ш. з розміром інвестицій більше 60 млн доларів.

✓ Великий експортер українського зерна – Louis Dreyfus Україна спільно з компанією Бруклін-Київ реалізують проєкт зерноперевалювального термінала вартістю 99 млн. доларів.

✓ ТОВ «Дельта Вілмар СНД» реалізується інвестиційний проєкт з будівництва в акваторії Аджалицького лиману морського порту «Южний» заводу з переробки сої, терміналу для накопичення та одночасного зберігання 40 000 тонн зернових та шроту, нового причалу для перевалки як наливних, так і насипних вантажів із пропускною здатністю до 3 млн. тонн/рік, що дозволить розширити діюче виробництво, створити в Одеському регіоні близько 200 нових робочих місць, забезпечити перевалку вантажів не менше 1,2 млн. тонн/рік та забезпечить надходження до бюджету до 500 млн.грн щорічно.

Одеський регіон є привабливим для залучення іноземних інвестицій, але сучасні інвестори звертають увагу на ймовірні ризики, які пов’язані із рівнем розвитку корупції в нашій країні, захисту своїх прав та законних інтересів через судову систему, відсутність прямих способів виведення інвестицій та відсутністю чіткого механізму підтримки інвестора на початковій стадії.