​Одещина переходить на міжнародний формат оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами

25 березня 2019, 15:00
​Одещина переходить на міжнародний формат оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами

Інклюзивно-ресурсні центри регіону отримали комплекти із сучасними психодіагностичними методиками. Фахівці зможуть їх використовувати для комплексної оцінки розвитку дітей після того, як пройдуть спеціальне навчання. Про це повідомили у департаменті освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

«Одеська область разом з усією країною переходить на міжнародний формат оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами. За ініціативи першої леді Марини Порошенко триває всеукраїнський тренінг щодо використання цих методик. Насамкінець наші представники складуть іспит, аби далі передавати досвід колегам», — підкреслив директор департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак.

Зазначимо, Міністерство освіти і науки направило комплекти вже до 13 інклюзивно-ресурсних центрів Одеської області. Кожен складається з 5 методик: WISC-IV, Leiter-3, Conners-3, PEP-3 та CASD. Вони допоможуть фахівцям тестувати невербальний інтелект і когнітивні здібностей дитини, а також визначати її психоосвітній профіль. Окрім цього, буде проводитися також діагностика розладів аутичного спектра, синдрому дефіциту уваги та гіперактивності.

Нагадаємо, регіон приєднався до національного проекту з розвитку інклюзивного освітнього середовища у травні 2018 року. Зокрема, перша леді Марина Порошенко і голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов підписали Меморандум про створення в Одеській області мережі інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).