Одещина на першому місті по збору ранніх зернових

10 жовтня 2017 року, 9:52

Валовий збір зерна у 2017 році очікується на рівні чотирьох мільйонів 300 тисяч тонн. За свою історію Одеська область показує такий результат удруге.

Завершаться жнива наприкінці жовтня. Наразі, за словами начальника управління аграрної політики Івана Петріва, зібрано 93 % урожаю, а це майже мільйона тонн. У найближчий час фермери мають зняти залишки винограду.

Проблеми є з посівом під врожай наступного року. Три місяці на півдні регіону не було тривалих дощів. Як наслідок, аграрії отримали дуже суху землю. Поки що вони засіяли лише половину культур. Проте дві третини посівної площі обіцяють наповнити до кінця жовтня.

«Посів озимих культур під урожай наступного року проходить у складних погодних умовах. Три місяці у південній частині регіону тривала посуха, як наслідок - нульовий запас вологи. Враховуючи несприятливу ситуацію з погодою, управлінням аграрної політики рекомендовано до середини жовтня засіяти дві третини посівної площі. Наразі засіяно 56% від прогнозу», - підкреслив Іван Петрів. 

Портал працює в режимі тестової експлуатації