Одеса вшановує учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2019, 14:05
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У 33-річницю тих подій відбулося покладання квітів, зокрема до пам’ятника одеситам-чорнобильцям. Разом із громадою участь у меморіальних заходах взяв заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський.

«Чорнобиль–це символ мужності тисячі наших земляків. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, усвідомлено й мовчки, вони віддали за нас своє життя у ядерному пеклі. Час не завжди гоїть рани. Не загоїв він і чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців. Стримуючи переживання та страх, в умовах невідомої на той час небезпеки, ліквідатори стали форпостом людської мужності та навічно залишуться у нашій пам’яті»,– сказав Віталій Свічинський.

Зазначимо, 6 тисяч 886 мешканців Одеської області постраждали від Чорнобильської катастрофи, з них 3 тисяч 525 осіб – ліквідатори.

Це найбільша техногенна катастрофа за всю історію людства, яка змінила не тільки екологію, але й долі людей.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух. Після вибуху і пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не тільки території сучасної України, а й території багатьох європейських країн.