​Обсяг експорту в Одеській області за 11 місяців сягнув понад 1,6 мільярда доларів

17 січня 2019, 12:00
​Обсяг експорту в Одеській області за 11 місяців сягнув понад 1,6 мільярда доларів

За 11 місяців 2018 року обсяг експорту в Одеській області сягнув понад 1 мільярда 600 мільйонів доларів. Найбільшу частку експортованих товарів склали продукти рослинного походження, засоби наземного транспорту, літальні апарати та готові харчові продукти. Про це повідомили в департаменті інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації.

«Ми спостерігаємо постійне зростання експорту в Одеській області за географією поставок. Відтак, у період з січня по грудень 2018 року обсяг експорту до Австралії збільшився у 9,3 рази, Болгарії та Філіппін – у 3,5 рази, а до Польщі – у 1,6 рази. Окрім того, навесні у тестовому режимі розпочне свою роботу Центр підтримки експорту при ОДА. Він допомагатиме вітчизняним виробниками експортувати свої товари за кордон», — зазначила керівник департаменту інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації Євгенія Волинець.

Зазначимо, найбільше товарів з Одеської області було експортовано до країн-партнерів, серед яких —Індія, Китай, Туреччина, Республіка Молдова та Іспанія. Зокрема, за 11 місяців експорт товарів до країн ЄС сягнув понад 383 мільйони доларів, а це – 24% від загального обсягу.

Нагадаємо, влітку минулого року голова Одеської Обласної державної адміністрації Максим Степанов анонсував відкриття Центру підтримки експорту у регіоні. Мета проекту – надавати консультації та на практиці допомагати бізнесу експортувати свої товари. Вже зараз його фахівці запрошують до співпраці виробників Одеської області, які мають бажання експортувати свої товари за кордон.