​Новини Уряду: з 2019 року запроваджується монетизація пільг і субсидій

08 січня 2019, 17:30
​Новини Уряду: з 2019 року запроваджується монетизація пільг і субсидій

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. При цьому правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними.

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року в ній беруть участь ті сім’ї, які звертаються за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг. Також одразу інформуватиме sms-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за послуги.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава сплачуватиме частину платежів у межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Приміром, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів становить 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити 500 гривень.

З 1 травня 2019 року монетизація буде поширена на тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період. А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен субсидіант отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що заощадив.