​Новини Уряду: сім’ї, які не встигли оформити субсидію, отримають компенсацію комунальних витрат

29 жовтня 2018, 17:45
​Новини Уряду: сім’ї, які не встигли оформити субсидію, отримають компенсацію комунальних витрат

Тим сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону, Уряд компенсує всі витрати на комунальні послуги. Навіть якщо документи буде подано у листопаді чи грудні. Незалежно від виду опалення – централізоване теплопостачання чи індивідуальне газове або електричне опалення – у разі надходження заяви про призначення субсидії, наприклад, у грудні, допомога буде призначена з початку опалювального сезону. Тобто держава відшкодує комунальні витрати родини за попередні два місяці. Це гарантовано постановою Кабінету Міністрів № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Крім того, якщо житлову субсидію на 2018-2019 роки вже призначено, то у жовтні управління соцзахисту автоматично розрахують її розмір на зиму. У листопаді-грудні це буде відображено у реєстрі субсидіантів subsidii.ioc.gov.ua, який функціонує з літа 2018 року.

Якщо домогосподарства не встигли оформити допомогу щодо сплати комунальних послуг, це можна зробити у будь-який зручний час. Механізм оформлення житлових субсидій й надалі простий. Для отримання субсидії необхідно заповнити лише заяву та декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно.

Готові документи можна:
- самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики, сільських і селищних рад;
- надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
- відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).

Протягом кількох тижнів із моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру. Розмір нарахованої субсидії можна також дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Зазначимо, раніше голова Одеської ОДА Максим Степанов доручив максимально проінформувати населення регіону: хто за новими критеріями має право на субсидію при сплаті за житлово-комунальні послуги та як її оформити.
В Одеській області з 1 травня за призначенням житлових субсидій звернулося понад 144 тисячі домогосподарств, з яких субсидії призначено 114 тисячам.