​Новини Уряду: Ціни на найбільш популярні ліки буде знижено

04 квітня 2019, 16:30
​Новини Уряду: Ціни на найбільш популярні ліки буде знижено

З липня встановлюється регулювання цін на всі ліки з національного переліку при їх закупівлі для медичних закладів за бюджетні кошти. Це 427 препаратів (МНН) для базового лікування найпоширеніших захворювань, якими найчастіше користуються українці. Ціни на них мають бути не вищими, ніж у 5 сусідніх (референтних) країнах: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

За попередніми підрахунками, внаслідок введення регулювання буде знижено ціни на понад 100 найменувань ліків. Це дасть можливість заощадити для бюджету близько 214 млн грн. За ці кошти медзаклади зможуть придбати додаткові обсяги ліків для безоплатного лікування пацієнтів у стаціонарі. Перелік МНН, до яких застосовується регулювання, оновлюватиметься раз на рік.

Окрім того, на всі ліки з Нацпереліку буде запроваджено регресивну надбавку для аптек: чим дорожча вартість препарату, тим меншу надбавку вони зможуть встановити.

Нагадаємо, два роки діє програма «Доступні ліки», яка дає можливість отримувати ліки від хронічних захворювань безкоштовно або з незначною доплатою. Нею користуються вже 7 мільйонів громадян. На ціни препаратів, що увійшли до програми, було встановлено державне регулювання – вони не повинні перевищувати ціну аналогічних ліків у сусідніх країнах. В результаті ціни на «доступні ліки» знизились в середньому на 10%, а на деякі з них – на 45%. Зараз в програмі 258 препаратів, 64 з них можна отримати повністю безкоштовно.